Miejskie korty na majówkę

Ratusz zapewnia, że miejskie korty zostaną otwarte najpóźniej w maju

Miały być otwarte jesienią, ale nie wyszło. Miasto zapewnia jednak, że już niebawem miłośnicy tenisa będą mogli w końcu korzystać z miejskich kortów przy ul. Fabrycznej – zostaną otwarte w maju.


Prace związane z budową kortów ruszyły wiosną ub. r. Wcześniej wykopane zostały fundamenty pod budynek i trybuny. Wówczas miasto zapowiadało, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze jesienią 2017 roku pasjonaci tego sportu będą mogli korzystać z kortów. Tak się jednak nie stało. Choć obiekt właściwie udało się zakończyć w terminie, miasto zdecydowało, że w trosce o nawierzchnię i jej dobre ustabilizowanie lepiej będzie, jeśli nowiuteńkie korty zostaną otwarte wiosną.
– Korty są już praktycznie gotowe. Należy jeszcze położyć ostatnią warstwę mączki. Przy obiekcie zostało wykonane także nowe przyłącze energetyczne i zostały nam do dopięcia pewne szczegóły z tym związane, ale wszystko jest na dobrej drodze. Myślę, że w maju mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z nowego obiektu – zapowiada Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
Korty tenisowe, podobnie jak baseny, które miasto zamierza wybudować i nowoczesna hala sportowa w zamyśle ratusza złożą się na nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here