Miejskie tablice szpecą miasto

Tak wygląda miejska tablica informacyjna przy ul. Kusocińskiego

Nasi Czytelnicy zwracają uwagę, że w stojących w kilku punktach Świdnika miejskich tablicach trudno znaleźć aktualne informacje, za to same gabloty są brudne i odrapane, i zwyczajnie szpecą miasto. Ratusz zapewnia, że niebawem to się zmieni.


Przed kilkoma miesiącami na to samo zwracał uwagę miejski radny Grzegorz Doroba (klub KO). – Centrum Świdnika otrzymało nowy plac, ozdobne nasadzenia oraz różne kwietniki. Zarówno w dzień, jak i wieczorem ta część miasta prezentuje się ładnie. Znajdujące się jednak w centralnym punkcie miasta gabloty ogłoszeniowe nie pasują do nowego ładu przestrzennego i drażnią oko przechodów – pisał w interpelacji radny proponując, aby ujednolicić ich wygląd, dzięki czemu będą wyglądać schludniej, a najlepiej przenieść w inne miejsce.

Uwagę na fatalny stan tablic, nie tylko tych stojących w ścisłym centrum, zwracają również nasi Czytelnicy. – Proszę zobaczyć, jak wygląda ta, stojąca przy ul. Kosynierów, nieopodal poczty. Oklejona, brudna, odrapana… Jaka to wizytówka dla miasta? Czy nie można zrobić z tym porządku? Jakoś o to zadbać – odmalować, albo wymienić? – zastanawia się jeden z mieszkańców.

Miasto zapewnia, że ma to w planach. Zamierza pousuwać te tablice, które są niepotrzebne, a pozostałe wymienić i ujednolicić.

– Wracamy również do prac nad uchwałą krajobrazową. Chcielibyśmy, jako miasto, dać przykład i usunąć z miejskiej przestrzeni szpecące elementy bądź wymienić je na takie, które lepiej się będą wpisywać w krajobraz – zapewnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here