Mieszkańcy chcą współdecydować

Na ostatniej sesji rady powiatu krasnostawskiego radny Krzysztof Zieliński złożył interpelację w sprawie swobodnego dostępu mieszkańców powiatu krasnostawskiego oraz innych zainteresowanych osób do posiedzeń komisji stałych Rady Powiatu w Krasnymstawie.

– Interpelacja składana jest w imieniu i na wniosek mieszkańców powiatu krasnostawskiego zainteresowanych swobodnym dostępem do posiedzeń komisji stałych Rady Powiatu w Krasnymstawie, którzy zgłosili się do mnie jako radnego z prośbą o interwencję w tej sprawie – mówi Krzysztof Zieliński. Radny zauważa, że posiedzenia rady i obrady komisji stałych Rady Powiatu w Krasnymstawie w czasie pandemii odbywają się w trybie zdalnym.

– Mieszkańcy, którzy chcieliby się dowiedzieć o poruszanych podczas nich sprawach, nie mają żadnej możliwości uczestniczenia w nich bezpośrednio. Przed wprowadzeniem stanu epidemii informacje o miejscu i czasie obrad publikowane były w ogłoszeniach na stronie internetowej powiatu krasnostawskiego, a zainteresowane osoby mogły w nich swobodnie uczestniczyć z możliwością zabierania głosu w nurtujących ich sprawach. Obecnie jest to niemożliwe – podkreśla radny.

W związku z powyższym K. Zieliński zaapelował, by obrady wszystkich komisji były transmitowane na żywo, a zainteresowane osoby mogły interaktywnie w nich uczestniczyć. – Pragnę jednocześnie zauważyć, że skoro wcześniej mieszkańcy mogli znaleźć dokładną informację na BIP-ie powiatu, gdzie i kiedy mają się udać, aby móc wziąć udział w posiedzeniu komisji, to również teraz taka informacja powinna być dostępna. Każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość swobodnego dostępu do prac rady i komisji. Przedmiotowa informacja powinna być dostępna na BIP-ie i powinna zawierać link dostępu, na który należy kliknąć, aby wziąć udział w posiedzeniu – podkreśla Zieliński. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here