„Mieszkańcy lasów, pól i łąk” – wojewódzki konkurs z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt

Organizatorzy konkursu to Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego oraz Koło Łowieckie Nr 67 „Krogulec” w Lublinie.


W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do konkursu zgłosili się uczniowie następujących placówek oświatowych: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie (pod opieką Jadwigi Kanarszczuk), SP w Wierzbicy (op. Marzanna Kozłowska), SP w Strzyżowie (op. Halin Kulik), Publ.SP w Potoku-Stanach (op. Maria Szwedo), ZS w Sawinie, SP w Czułczycach i MDK w Chełmie (op. Sławomir Korpysz), ZSBiG w Chełmie (op. Agnieszka Perestaj-Lecka), ZSO w Rybczewicach Drugich (op. Marzena Kluch), SP w Lubyczy Królewskiej (op. Agnieszka Kuc), SP w Zawieprzycach (op. Małgorzata Charlińska-Cynke), SP w Szczebrzeszynie (op. Edyta Kaznowska), SP w Strachosławiu i SP w Czerniejowie (op. Arkadiusz Stachowicz).

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap (6 października) polegał na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 20 pytań zamkniętych z zakresu łowiectwa, ekologii, ochrony przyrody i biologii wybranych gatunków zwierząt łownych i chronionych.

Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów w danej szkole, przeszli do następnego etapu jako jej reprezentanci. W pierwszym etapie uczestniczyło 59 uczniów z 14 szkół.

Drugi etap został przeprowadzony online (22 października). Polegał na umiejętności rozpoznawania wizerunków wybranych gatunków ptaków łownych i chronionych.

LAUREACI. MIEJSCE I: Monika Spodniewska – MDK w Chełmie (20/20 p.), MIEJSCE II: Roland Michalczuk – SP w Strachosławiu (18/20 p.), MIEJSCE III ex aequo: Maksymilian Butrimiec – SP w Czerniejowie i Eliza Konopka – SP w Lubyczy Królewskiej (16/20 p.), MIEJSCE IV ex aequo: Anita Kaczanowska – ZSBiG w Chełmie, Szymon Cichosz – SP w Czułczycach, Nikola Garncarz – SP w Strzyżowie, Kamila Powaga – ZS w Sawinie (14/20 p.).

Wyróżnienia otrzymali: Dominika Tałaj (SP w Strzyżowie), Alicja Siatka (MDK w Chełmie), Laura Odrzywolska (Publ.SP w Potoku-Stanach), Bartłomiej Hanczaruk (SP w Wierzbicy), Marcin Świetlicki (ZSO w Rybczewicach Drugich), Jakub Kosiński (SP w Zawieprzycach), Krzysztof Kułakowski (SP w Szczebrzeszynie), Weronika Mazurkiewicz (ZSPiP w Skierbieszowie).

Paweł Łapiński ZLPK OE-M w Brzeźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here