Mieszkańcy Rudnika w szpitalu po czołówce

Dwoje 58-letnich mieszkańców gminy Rudnik trafiło do szpitala, gdy w ich citroena wbił się prowadzony przez 19-latka volkswagen.

Do wypadku doszło w miejscowości Złojec w powiecie zamojskim, w niedzielne popołudnie (15 grudnia) ok. godz. 18. – Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 19-letni mieszkaniec gminy Sułów na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z pojazdem marki citroen.

W wyniku zderzenia kierujący citroenem zjechał na lewe pobocze, a kierujący volkswagenem na prawą stronę drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo – opowiada asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji. W zdarzeniu uczestniczył również samochód osobowy marki Honda, który jechał za citroenem. 41-letnia kierująca hondą, aby uniknąć uderzenia w niemieckie auto, zjechała na krawężnik. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez 19-latka była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków ruchu.

Po wypadku do szpitala zostały przewiezione cztery osoby. 19-latek kierujący volkswagenem wraz z 16-letnią pasażerką, oraz dwoje 58-letnich mieszkańców gminy Rudnik: kierujący citroenem i jego i pasażerka. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. 19-latek z miejsca stracił prawo jazdy. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here