Mieszkanie Plus utknęło…

W ubiegły piątek w świdnickim ratuszu miało się odbyć spotkanie w sprawie podpisania warunkowej umowy na realizację programu Mieszkanie Plus. W ostatniej chwili zostało jednak odwołane. Jak wyjaśniają urzędnicy, to z uwagi na wciąż trwające negocjacje.


Świdnik to jeden z pierwszych samorządów, który ogłosił chęć przyłączenia się do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Początkowo zakładano, że na działkach przy al. Armii Krajowej powstanie jeden blok. Zainteresowanych było jednak więcej, więc miasto wystąpiło o zgodę do Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który będzie finansował program, o rozszerzenie „Mieszkania Plus” w Świdniku o dodatkowe bloki i taką zgodę otrzymało. Wśród zainteresowanych rządowym programem znaleźli się nie tylko mieszkańcy Świdnika i okolicznych miejscowości, ale też Lublina i Chełma. W sumie wpłynęło około 200 zgłoszeń.
W ubiegłym tygodniu urząd miasta podał informację, że w piątek, 30 czerwca, w ratuszu odbędzie się konferencja w sprawie podpisania warunkowej umowy na budowę nowych bloków w ramach „Mieszkania Plus”, co byłoby ważnym krokiem dla tej inwestycji. Udział w niej, oprócz burmistrza Waldemara Jaksona, mieli wziąć również poseł Artur Soboń i wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. W czwartek konferencja została jednak odwołana. Jak wyjaśnia Karol Łukasik z UM stało się tak z uwagi na trwające nadal negocjacje. Urzędnicy zapewniają jednak, że odwołanie konferencji nie oznacza, że umowa nie dojdzie do skutku, a spotkanie na pewno odbędzie się w innym terminie. (w)