Mikołajkowe judo

Pięć medali wywalczył klub MKS Judo Chełm podczas wojewódzkiego turnieju mikołajkowego dzieci w judo, rozegranego w Lublinie. Młodzi zawodnicy z Chełma wywalczyli trzy złote krążki, jeden srebrny i jeden brązowy.

Pierwotnie zawody miały odbyć się w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie, ale remontowany jest właśnie jej parkiet. Organizatorami imprezy byli: Okręgowy Związek Judo w Lublinie oraz Uczniowski Klub Sportowy Spartakus Lublin. Przed walkami odbyły się dwie uroczystości: wręczenia nagród dla odchodzących z zarządu OZJ po ponad 30 latach pracy społecznej prezesa Józefa Tkaczyka i wiceprezesa Stanisława Gołuba oraz dla działaczy i zawodników z okazji 20-lecia działalności UKS Spartakus.

W turnieju uczestniczył Międzyszkolny Klub Sportowy Judo Chełm. Wszyscy zawodnicy z Chełma, podopieczni Andrzeja Kowala i Stanisława Gołuba, stawali na podium. Pierwsze miejsce w kat. do 40 kg zajęła Wiktoria Łukasiewicz, złoto w kat. do 33 kg zdobył Gabriel Nowacki, w kat. do 42 kg triumfował też Adrian Podbiegły. Srebro w kat. do 27 kg wywalczyła Oliwia Łukasiewicz, a brąz w kat. do 55 kg Marek Konik. (kg)