Mikołajowie krążą po Świdniku

Samorządowi Mikołajowie przygotowują kolejne paczki

– Okres świąteczny to czas, gdy szczególnie warto dzielić się dobrem – przekonują miejscy radni i starosta świdnicki Łukasz Reszka, którzy przy wsparciu mieszkańców zorganizowali w Świdniku akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Dzięki niej do dzieci z potrzebujących rodzin trafiły świąteczne upominki.


Motorem napędowym do zorganizowania tej akcji byli sami świdniczanie, którzy na Facebooku, na grupie Spotted Świdnik, pytali o rodziny w trudnej sytuacji, dla których można byłoby zorganizować świąteczne upominki. W odpowiedzi na te głosy grupa radnych RM Świdnik – Katarzyna Denis, Marcin Magier, Włodzimierz Radek i Mirosław Tarkowski oraz starosta świdnicki Łukasz Reszka podjęli się roli organizatorów i koordynatorów.

Sprawdzili czy typowane przez mieszkańców rodziny rzeczywiście potrzebują pomocy i o jakich prezentach marzą dzieci. Później przygotowali paczki i dostarczyli je pod wskazane adresy. Do akcji włączyli się także mieszkańcy przygotowując podarki, które zostały dołożone do przygotowanych prezentów.

– Łącznie odwiedziliśmy kilkanaście rodzin, a kolejne paczki są w przygotowaniu. Zamierzamy nieść pomoc przez cały świąteczny okres. To niezwykły, magiczny czas, gdy szczególnie warto dzielić się dobrem. Uśmiech dzieci to najlepsze podziękowanie – mówi radny Marcin Magier. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here