Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to rodzaj peelingu mechanicznego. Martwy naskórek złuszczany jest warstwa po warstwie do oczekiwanego poziomu przy użyciu głowicy z mikro-kryształkami diamentu. Wiosna to najlepszy czas na gruntowne oczyszczenie, odświeżenie poszarzałej i zanieczyszczonej skóry po zimie. Z zabiegiem mikrodermabrazji łączy się wiele mitów i faktów. Co więc możemy uzyskać decydując się na ten zabieg?

Mity związane z mikrodermabrazją

Redukuje zmarszczki i usuwa przebarwienia – Jeden zabieg mikrodermabrazji może jedynie spłycić drobne zmarszczki i przebarwienia lecz nie zredukuje ich w całości. Wymagana jest seria zabiegów. Systematyczne złuszczanie naskórka spowoduje pobudzenie kolagenu i elastyny odpowiedzialnej za elastyczność skóry, oraz wyraźniejsze spłycenie przebarwień.
Gwarantuje idealne oczyszczenie – głowica mikrodermabrazji delikatnie oczyszcza powierzchnie skóry z zaległego martwego naskórka ale nie jest w stanie wessać głębokich zaskórników i wągrów. Przy częstym złuszczaniu naskórka problem wyprysków znacznie się zredukuje.
Nie można wykonywać przy cerze naczynkowej – głowice do mikrodermabrazji mają różną ziarnistość – są mocniejsze i słabsze. Przy cerach wrażliwych i naczynkowych wykonujemy ten zabieg delikatniejszą głowicą, przy mniejszej mocy.
To zabieg tylko dla kobiet – mikrodermobrazja działa w taki sam sposób u mężczyzn jak i u kobiet. Płeć nie ma znaczenia. Coraz częściej mężczyzn decyduje się na pielęgnacje skóry w salonie, nie ma w tym nic złego.

Fakty związane z mikrodermabrazją

Działanie przeciwstarzeniowe – pobudza produkcję kolagenu i elastyny co zwiększa elastyczność i poprawia jakoś skóry.
Bezpieczeństwo – głębokość złuszczania jest kontrolowana, zabieg jest bezbolesny, jest to alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.
Regeneracja i odświeżenie – przyspieszenie krążenia krwi i limfy, generalna odnowa skóry, skóra staje staje się rozjaśniona i nabiera zdrowego kolorytu.
Oczyszczenie – eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń, zmniejsza wydzielanie sebum oraz powstawianie zaskórników.
Efekty w przyszłości – zwiększenie absorpcji kosmetyków, odżywienie i nawilżenie skóry, wzmocnienie zdolności obronnych skóry.