Milion posiłków dla głodnych

Potrzebujące dzieci otrzymają milion posiłków. W tej grupie znaleźli się także podopieczni lubelskich świetlic środowiskowych. Polacy po raz kolejny hojnie wsparli znaną akcję pomocy niedożywionym dzieciom „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, prowadzoną przez firmę Danone.


Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać ponad 343 tony żywności, a dzięki hojności internautów kupujących paczki żywnościowe przez charytatywne serwisy oraz dzięki produktom przekazanym przez firmę Danone możliwe będzie przygotowanie aż miliona posiłków dla potrzebujących dzieci.
– Cieszymy się, że Polacy kolejny raz wsparli naszą zbiórkę, kupując trochę więcej niż potrzebują i przekazując nadmiar wolontariuszom – mówi Ewa Gayny, dyrektor ds. relacji zewnętrznych Danone. – To ważne, bo problem niedożywienia dzieci w Polsce jest wciąż bardzo powszechny, choć zmienia się jego oblicze – dziś często mamy do czynienia z niedożywieniem jakościowym, co oznacza, że dzieci nie otrzymuję w posiłkach wszystkich składników odżywczych jest niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju – dodaje. Zbiórka żywności organizowana co roku w ostatni weekend września przez Polską Federację Banków Żywności. Zebrane produkty trafią do świetlic środowiskowych w Lublinie i do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy ulicy Narutowicza. Dzieciaki zostaną także objęte programem edukacyjnym, dzięki któremu nauczą się, jak wybierać zdrowe posiłki.
(EM.K.)