Milion złotych za szczepienia

Lubelski urząd wojewódzki ogłosił wyniki konkursu „Rosnąca odporność”. – Miło nam poinformować, że nasza gmina znalazła się w gronie laureatów tego przedsięwzięcia i w nagrodę otrzyma 1 mln zł – cieszy się Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

Na początku sierpnia w gminie Fajsławice zaszczepionych było zaledwie 34 procent mieszkańców, a na koniec października wskaźnik wzrósł aż o 9,8 procent. – To wynik działań gminy Fajsławice w kierunku promocji i stwarzania oferty szczepień dla naszych mieszkańców – zauważa Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. Na terenie gminy, w Centrum Promocji Produktu Lokalnego w Boniewie, jak i w urzędzie gminy, organizowane były mobilne punkty szczepień.

– Ponadto do akcji zaangażowały się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce wraz z druhami miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Systematyczne szczepienia prowadził również Ośrodek Medyczny DMP w Fajsławicach pod kierownictwem Anny Bochniarz. Promocję szczepień i ich zasadność podkreślali również księża z gminnych parafii w Fajsławicach i w Siedliskach Drugich – podkreśla Granat.

– Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w promocję szczepień, a tym samym w troskę o bezpieczeństwo zdrowia i życia naszych mieszkańców w tym trudnym pandemicznym czasie – mówi z kolei Janusz Pędzisz, wójt gminy Fajsławice. Do końca ubiegłego tygodnia w pełni zaszczepionych było 44,1 procent mieszkańców gminy Fajsławice. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here