Miliony na remont

Nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych – tak będzie wyglądał nowy urząd gminy. Włodarze szacują, że kapitalny remont budynku wyniesie 3 miliony złotych. Przetarg na wykonawcę już ruszył. Pieniądze zostaną zabezpieczone w gminnym budżecie.

Budynek urzędu gminy w Pokrówce powstał jeszcze w latach międzywojennych. Oprócz dobudowania południowego skrzydła, a później poddasza, od lat nikt nie pokusił się o przebudowę wnętrza. W najbliższym czasie ma się to zmienić – samorząd zdecydował się na kompleksową modernizację obiektu.
– Kapitalnego remontu nie było od bardzo dawna. Góra urzędu cały czas znajduje się w stanie surowym – mówi Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm.
Zgodnie z planem urząd ma zmienić się nie do poznania. Nowe okna, drzwi, posadzki i podłogi, schody frontowe i tylne do budynku wraz z daszkami, sufity podwieszane, centralne ogrzewanie z kotłownią (gaz ziemny). Potrzebna jest też dodatkowa klatka schodowa z windą dla niepełnosprawnych i docieplenie budynku (urzędnicy wierzą, że termomodernizacja przyniesie oszczędności). Wymiany doczeka się także sieć kanalizacyjna w budynku, a poddasze zostanie zaadaptowane na pomieszczenia biurowe z pokojem socjalnym. Pracownicy UG będą mogli się cieszyć odświeżonymi, klimatyzowanymi pomieszczeniami.
Według szacunków gminy inwestycja pochłonie ok. 3 mln zł. Faktyczne koszty będą jednak znane dopiero po przetargu. Modernizacja ma potrwać ponad rok (od 2017 r. do końca marca 2018 r.). Urzędnicy zapewniają, że będą normalnie funkcjonować, zaś sprawy administracyjne petenci będą załatwiać bez większych kłopotów. Uciążliwe prace budowlańcy mają wykonywać późnymi popołudniami oraz w soboty. (pc)