Miliony na trzynastki

Trzynastka bywa kojarzona z pechem, ale na pewno nie ta. Do końca marca samorządy mają czas na wypłatę trzynastych pensji swoim pracownikom oraz pracownikom podległych jednostek. Miasto Świdnik przeznaczy w tym roku na ten cel wraz z pochodnymi ok. 4,3 mln zł, a Starostwo Powiatowe w Świdniku ponad 3 mln zł.


Z szacunków Ministerstwa Finansów wynika, że w tym roku na wypłatę trzynastej pensji samorządy będą musiały przeznaczyć około 5,5 mld zł. Na ekstra pensję mogą liczyć pracownicy tzw. budżetówki: m.in. urzędnicy administracji samorządowej i rządowej, nauczyciele, służby mundurowe.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Świdniku oraz podległych mu jednostek (powiatowych szkół i placówek oświatowo-wychowawczych, DPS-ów, PUP-u, itd.) trzynaste pensje już otrzymali. Ich koszt wyniósł w tym roku nieco ponad 3,11 mln zł (kwota podana brutto z pochodnymi).

Największą część tej kwoty stanowią dodatkowe pensje dla pracowników Starostwa Powiatowego w Świdniku – 461 tys. zł, Domu Pomocy Społecznej w Świdniku – 318 tys. zł, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej – 320 tys. zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku – 299 tys. zł i Zespołu Szkół w Piaskach – 242 tys. zł.

W Urzędzie Miasta Świdnik „trzynastki” nie zostały jeszcze wypłacone. Tak było przynajmniej w połowie ubiegłego tygodnia. Na dodatkowe pensje samorząd wyda w tym roku łącznie 4,3 mln zł, z czego 570 tys. zł to pieniądze na trzynaste pensje dla pracowników ratusza. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here