Miliony na walkę z bezrobociem

Starosta świdnicki, Łukasz Reszka i dyrektor PUP, Włodzimierz Radek prezentują umowy na unijne dofinansowanie projektów aktywizujących osoby bezrobotne realizowanych przez świdnicki PUP

Ponad 3,6 mln zł otrzyma Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Środki te zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową osób po 30. roku życia.


Umowę w sprawie programu „Aktywizacja osób powyżej 30. roku życia w powiecie świdnickim” Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku podpisał z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie.

Ze wsparcia, jak sama nazwa programu wskazuje, skorzystają osoby po 30 roku życia, a dokładnie 275 bezrobotnych. Wiadomo już z jakich form pomocy będą mogli skorzystać.

84 osoby zostaną skierowane na staże, trwające od 3 do 6 miesięcy, 89 na szkolenia, 24 otrzyma prace interwencyjne, 48 dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a 30 skorzysta z doposażenia stanowisk pracy.

– Program zacznie działać od lipca tego roku i skończy się 31 grudnia 2022 roku – mówi Włodzimierz Radek, dyrektor PUP w Świdniku. – Chętnych na tego typu pomoc zazwyczaj nie brakuje, więc liczę, że tak samo będzie i tym razem. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here