Miło będzie posiedzieć przy fontannie

W miejsce starych, obdrapanych i połamanych siedzisk są nowe i estetyczne

Szkoda, że po sezonie, ale w końcu będą odnowione. Mowa o ławeczkach okalających fontannę u zbiegu ulic Niepodległości i Wyszyńskiego. Miasto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wzięło się za ich remont.


Na kiepski stan ławek świdniczanie zwracali uwagę wiele razy. Skarżyli się, że są odrapane i brudne i po prostu strach na nich siadać. – Uważam, że plac przy fontannie to jedno z najładniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc w naszym mieście. Niestety, przez fatalny stan ławek ostatnio wydaje się mocno zaniedbane. Siadając tu ryzykujemy ubrudzenie lub zaciągnięcie ubrania – mówiła jedna z naszych Czytelniczek.

Podobne opinie wyrażali również miejscy radni. Jeszcze w ubiegłym roku o remont ławek, ale także murka otaczającego plac interpelowali radni z kluby burmistrza – Włodzimierz Radek, Marcin Magier i Mirosław Tarkowski.

Przedstawiciele Ratusza zapewniali, że niebawem infrastruktura na placu zostanie odświeżona. I to „niebawem” właśnie nastąpiło. Część ławek zyskała już zupełnie nowy wygląd. Poprawione mają zostać także murki. – Prace w zakresie remontu ławek i murków na skwerze przy fontannie zostały oszacowane na kwotę ok. 69 tys. zł. Z uwagi na to, że prace nadal trwają, całkowity koszt prac znany będzie po ich zakończeniu.

W ramach zadania wszystkie drewniane szczebliny zostaną wymienione na nowe; zakonserwowane, wyczyszczone i pomalowane zostaną także metalowe elementy konstrukcji ławek. Planowane jest także uzupełnienie ubytków w murkach, ich wyczyszczenie oraz malowanie – informuje Urząd Miasta Świdnik. (w)