Miłość na medal

19 par małżeńskich ze Świdnika odebrało nadane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Wręczył im je burmistrz miasta, Waldemar Jakson.


– Minęło ponad 50 lat, od kiedy zdecydowaliście wspólnie iść przez życie, zawierając związek małżeński, przysięgając sobie miłość, wierność i przyjaźń. Dzisiaj jesteśmy świadkami tego, że słowa waszej przysięgi zostały złożone świadomie i z dużą odpowiedzialnością za dalsze życie i przyszłą rodzinę. Godnie i należycie wywiązywaliście się ze swoich obowiązków – mówił podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego, Waldemar Jakson i podkreślał, że uhonorowani medalem zasługują na szczególny szacunek tym bardziej, że są pokoleniem, które budowało Świdnik.
Nie mogło też zabraknąć życzeń. Burmistrz dziękował uhonorowanym parom małżeńskim za to, że stanowią dobry przykład dla rodziny oraz znajomych i życzył jeszcze wielu lat wspólnego życia w dobrym zdrowiu i szczęściu.
Jubileusz 50-lecia obchodzili: Helena i Lucjan Cholewowie, Danuta i Roman Dymiccy, Joanna i Stanisław Golonowie, Irena i Franciszek Jankowscy, Hanna i Jan Kierszulisowie, Czesława i Jan Leszczyńscy, Irena i Władysław Mironiukowie, Krystyna i Jerzy Nowakowie, Mieczysława i Zbigniew Sobczakowie, Krystyna i Zdzisław Szymankowie, Barbara i Feliks Tarkowscy, Anna i Alfred Tuszyńscy, Marianna i Stanisław Wilkowie, Stefania i Jerzy Włodarczykowie. Wśród odznaczonych znalazły się też pary z dłuższym stażem. 51. rocznicę ślubu świętowali: Justyna i Marian Filozofowie, 53. rocznicę – Bogumiła i Narcyz Czerniakowie, 55. – Janina i Marian Głąbowie, 59. – Anna i Marian Radzikowscy, a 60. – Bolesława i Ryszard Galińscy. (opr. w,)