Miłośniku piwa! Nie zaśmiecaj!

Internauta z profilu Spotted Krasnystaw namierzył osobę regularnie zaśmiecającą butelkami po piwie trasę Wał-Dworzyska. Dał jej tydzień na posprzątanie butelek, w przeciwnym razie o sprawie zamierza zawiadomić policję i władze gminy Izbica.

– Post skierowany do „miłośnika Perły Export” – rozpoczyna się wpis na profilu Spotted Krasnystaw. – Rozumiem, że szkło nie chce się palić w Twoim piecu tak jak to prawdopodobnie dzieje się w przypadku innych odpadów, które produkujesz. Niestety nie jest to powód do regularnego wyrzucania ogromnych ilości butelek po piwie przy drodze z Dworzysk w kierunku DK17.

Robisz to regularnie i już od dłuższego czasu to obserwuję, ale wiedz, że tym razem Ci się nie udało. W trakcie ostatniego zrzutu opakowań po Twoim przysmaku (plus opakowania po ketchupach, musztardach i sosach) zarejestrowałeś się na wspaniałe urządzenie, jakim jest foto-pułapka – pisze internauta. Anonimowy autor wpisu postanowił bałaganiarzowi dać drugą szansę.

– Do końca tygodnia masz się przyczynić do tego, aby wszystkie Twoje butelki zostawione przy drodze znikły. W przeciwnym wypadku zajmą się tym odpowiednie służby jak również Gmina, która naliczy Ci koszty sprzątania. Bądźmy ludźmi i żyjmy jak ludzie w czystym i kulturalnym środowisku, a nie na wysypisku śmieci – czytamy na Spotted Krasnystaw. (i)