Minimalna porażka w Puławach

Porażką 2:3 (0:1) z drugoligową Wisłą Puławy zakończył się piąty w okresie przygotowawczym sparing piłkarzy Chełmianki. Podopieczni Tomasza Złomańczuka za cztery tygodnie zainaugurują rozgrywki rundy wiosennej.

Chełmianka w Puławach źle rozpoczęła mecz, bo już w 5 min. do bramki strzeżonej przez Jakuba Długosza trafił Adrian Paluchowski. Po dośrodkowaniu Krystiana Putona z rzutu rożnego najlepszy strzelec gospodarzy uwolnił się spod opieki obrońców i uderzeniem głową nie dał żadnych szans chełmskiemu bramkarzowi.

Do przerwy Chełmianka mogła wyrównać, ale najlepszej okazji nie wykorzystał Ezana Kahsay. Po wrzutce z rożnego snajper chełmskiej drużyny oddał strzał głową, a piłka musnęła poprzeczkę i wylądowała za bramką.

Po zmianie stron chełmianie znów bardzo szybko dali sobie strzelić gola. Tym razem źle rozegrali piłkę na swojej połowie, przeciwnik przejął futbolówkę i po dośrodkowaniu z lewej strony testowany w szeregach Wisły obcokrajowiec wyprzedził chełmskich stoperów, oddając głową precyzyjny strzał w długi górny róg. Sebastian Ciołek był bez szans. Kilkanaście minut później prowadzenie Wisły podwyższył Puton, który pewnie wykonał jedenastkę.

Mimo bardzo niekorzystnego wyniku Chełmianka nie rezygnowała ze zdobycia honorowego gola. W 70 min. w polu karnym gospodarzy był faulowany Kacper Wiatrak, a jedenastkę na bramkę zamienił Kahsay. W 79 min. Patryk Czułowski dostrzegł źle ustawionego bramkarza z Puław i zaskoczył go mocnym uderzeniem z 25 metrów. Chełmianka złapała kontakt, ale już nie stworzyła sobie dogodnej okazji. Wisła natomiast mogła podwyższyć wynik i miała dwie świetne sytuacje, lecz w obu znakomicie interweniował Ciołek. Po meczu trener chełmskiego zespołu Tomasz Złomańczuk miał dużo pretensji do swoich zawodników, głównie za liczne błędy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy.

Chełmianka zagrała w składzie: (I połowa) Długosz – Wołos, Mazurek, Duda, Piekarski, Skoczylas, Brzozowski, Bonin, Dziubiński, Myśliwiecki, Kahsay. (II połowa) Ciołek – Kanarek, Budzyński, Janiszek, Czułowski, Giletycz, Wiatrak, Bonin (65 Wołos), Myśliwiecki (65 Skoczylas), Dziubiński (65 Wójcik), Kahsay.

W najbliższą sobotę 19 lutego Chełmianka w meczu kontrolnym zagra z KSZO 1929 w Ostrowcu Świętokrzyskim. (d)