Minister da na boisko?

Ta inwestycja miała być wykonana w ubiegłym roku. Ze względu na wysoki koszt, przekraczający możliwości finansowe miasta, nie udało się jednak jej zrealizować. Chodzi o wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Miasto tydzień temu złożyło w ministerstwie sportu wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia.


Wielofunkcyjne boisko przy ZSP nr 3 na ul. Rejowieckiej miało powstać w ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Już po pierwszym przetargu okazało się, że urzędnicy źle oszacowali koszty i 250 000 zł, jakie ówczesna prezydent miasta Agata Fisz przeznaczyła na to zadanie, było niewystarczające.

Najtańsza oferta opiewała na około 400 tys. zł. Przetarg ostatecznie został unieważniony. Aż dziwne, że przy szacowaniu inwestycji urzędnicy aż tak bardzo pomylili się. Trzy kolejne przetargi ogłoszone w lipcu, sierpniu i wrześniu ubiegłego roku nie przyniosły żadnego rezultatu, bo do żadnego nie wpłynęła choćby jedna oferta.

Inwestycja została wpisana również do tegorocznego budżetu Chełma. Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej urzędnicy zaplanowali na nią aż 590 tys. zł. – Urealniliśmy projekt – mówi prezydent Jakub Banaszek, który w ubiegły tygodniu złożył w ministerstwie sportu wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia. Urząd odpowiedzi spodziewa się jesienią br. – Nie będziemy do tego czasu czekać, przetarg ogłosimy wcześniej – mówi prezydent Banaszek. (s)