Minister dołożył do Lwowskiej

Miasto Chełm dostało z ministerstwa infrastruktury dofinansowanie w wysokości ponad 900 tys. zł do dalszej przebudowy ul. Lwowskiej, odcinka od ul. Droga Męczenników do ronda przy al. 3 Maja i ul. 15 Sierpnia. Inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Nie po raz pierwszy miasto Chełm korzysta z dofinansowania z ministerstwa infrastruktury na drogową inwestycję. W poprzednich latach m.in. wyremontowano wiadukt w al. Armii Krajowej, wymieniono nawierzchnię na ul. Hrubieszowskiej, części Rejowieckiej, czy też przebudowano ronda Dmowskiego i ZWiN. W zasadzie od ponad 10 lat Chełm skutecznie sięga po ministerialne środki.

W bieżącym roku miasto dostało dofinansowanie dalszej przebudowy ul. Lwowskiej. Otrzymana dotacja to 915 869 zł. Wartość całego projektu wynosi 1 839 980 zł. Prace zostaną wykonane na odcinku od ul. Droga Męczenników do ronda przy zbiegu al. 3 Maja i ul. 15 Sierpnia. Cała inwestycja ma być zrealizowana do końca br.

– Złożyliśmy już wniosek do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie o przepisanie pozwolenia na budowę na miasto Chełm. Wcześniej było ono wydane na Zarząd Dróg Miejskich – wyjaśnia Daniel Domoradzki, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta Chełma. – Gdy tylko pozwolenie zostanie przepisane na miasto, ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here