Misie w roli głównej

Dzieci ze świdnickich przedszkoli recytowały „misiowe” wiersze, pokazywały swoje ulubione przytulanki i tłumaczyły, jak trudno wyobrazić sobie wieczorne zasypianie bez ulubionego pluszaka.
W minionym tygodniu obchodzono bardzo ważne święto, zwłaszcza dla najmłodszych – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w miniony wtorek maluchy ze świdnickich przedszkoli spotkały się w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym dniu przedstawiciele Przedszkola nr 4 zorganizowali konkurs recytatorski „Mój przyjaciel miś”. Chętnych do występów na dużej scenie nie brakowało. Oczywiście dzieci przyszły do MOK ze swoimi ulubionymi pluszakami.

– Umiejętności przedszkolaków okazały się zdumiewające. Można powiedzieć, że wybraliśmy najlepszego z najlepszych, bo poziom był naprawdę wyrównany – chwalił dzieci Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Świdniku, jeden z jurorów.
Przedszkolaki wystartowały również w konkursie plastycznym o pluszowych misiach. Podczas wtorkowego święta została wybrana również najładniejsza praca. W obchody „misiowego święta” włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. W miniony piątek, razem z nauczycielami zorganizowali I Nocny Festiwal Bajania. Czytanie misiowych i nie tylko historyjek rozpoczęło się już po lekcjach, o godz. 16.00. Uczestnikom zabawy też towarzyszyły ulubione misie. (kal)

Laureaci konkursu „Mój przyjaciel miś”:

Kategoria dzieci młodsze: I miejsce – Natalia Zaborek, Przedszkole Integracyjne nr 5, II miejsce – Magdalena Kursa, Przedszkole nr 4, III miejsce – Kacper Piwoński, Oddział Przedszkolny przy SP nr 3. Wyróżnienie – Hania Łęćko, Niepubliczne Przedszkole Sigma i Pi.
Kategoria dzieci starsze: I miejsce – Lidia Bielak, Przedszkole nr 3, II miejsce – Gabriela Szymańska, Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek i Przyjaciele, III miejsce – Maja Proskura, Przedszkole nr 4, wyróżnienie – Bartosz Rogalski, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Tęczowy Domek”.