Mistrz olimpijski z Włodawy!

Włodawa ma swój mały wkład w złoto olimpijskie polskiej sztafety mieszanej 4 razy 400 metrów na igrzyskach w Tokio! To właśnie w Mieście Trzech Kultur 25 lat temu urodził się Dariusz Kowaluk, który wraz z trójką innych biegaczy ustanowił na imprezie rekord Europy.

Dariusz Kowaluk urodził się 16 kwietnia 1996 roku we Włodawie. Obecnie mieszka i trenuje w Warszawie. Specjalizuje się w biegu na 400 metrów. W sztafecie był młodzieżowym wicemistrzem Europy w 2016 i brązowym medalistą uniwersjady w 2019. Jednak to na Igrzyskach Olipijskich w Tokio odniósł swój życiowy sukces. Razem z Małgorzatą Hołub-Kowaluk, Kajetanem Duszyńskim i Igą Baumgart-Witan we wspaniałym stylu wygrał eliminacje w sztafecie 4 razy 400 metrów bijąc przy tym rekord Europy!

Wprawdzie w sobotnim (31 lipca) finale Kowaluk nie wystartował, ale i tak walnie przyczynił się do sukcesu naszych lekkoatletów! Złoty medal dostaną wszyscy Polacy, zarówno ci, którzy wygrali finał, jak i ci, którzy zapewnili naszej reprezentacji miejsce w nim.  (bm, Fot. FB Dariusz Kowaluk).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here