Mistrz Polski z Chełma

Od prawej Mikołaj Miszczuk

Chełmianin, wychowanek UKS Tempo, Mikołaj Miszczuk zdobył mistrzostwo Polski seniorów w siatkówce plażowej! W finale, grając w parze z Michałem Brylem, pokonał wyżej notowany duet Piotr Kantor – Bartosz Łosiak, reprezentantów kraju, faworytów do złotego medalu. Kto wie, czy chełmskiego zawodnika nie zobaczymy na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio…

Mikołaj Miszczuk, 20-letni wychowanek UKS Tempo Chełm, odniósł jak na razie swój największy sukces w siatkarskiej karierze. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Mysłowicach. Turniej, mimo pandemii, został dobrze zorganizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Miszczuk, grając w parze ze starszym od siebie Michałem Brylem, bez problemów awansował do półfinału, gdzie zmierzył się z Michałem Koryckim i Jarosławem Lechem. Para Bryl/Miszczuk wygrała 2:0 (21:19, 21:17). W drugim półfinale faworyci mistrzostw, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stanęli naprzeciw również mocnej parze, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Kantor i Łosiak zwyciężyli 2:0 (21:18, 21:17). W meczu o 3. miejsce Prudel z Szałankiewiczem pokonali 2:0 (21:14, 21:15) Lecha i Koryckiego.

W spotkaniu finałowym, w pierwszym secie para Bryl/Miszczuk rozbiła faworyzowany duet Kantor/Łosiak w puch, wygrywając do 21:11. O wiele bardziej wyrównana była druga partia, w której Bryl z Miszczukiem zwyciężyli na przewagę 22:20, sprawiając wielką niespodziankę.

Mikołaj Miszczuk prywatnie jest synem prezesa i trenera UKS Tempo, Wojciecha Miszczuka oraz Doroty Miszczuk, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych.

Wychowanek UKS Tempo przed rokiem grając w parze z Mariuszem Prudlem zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. W tym roku Mikołaja Miszczuka czekają jeszcze dwie duże imprezy na plaży. Są to mistrzostwa Europy seniorów, w których wystąpi w parze z Michałem Brylem oraz mistrzostwa Europy do lat 22, gdzie zagra z Miłoszem Krukiem.

Jeśli chodzi o te drugie zawody Miszczuk ma spore szanse na zdobycie medalu. Kto wie jednak, czy utalentowanego siatkarza rodem z Chełma nie zobaczymy w igrzyskach olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok.(r)