Mistrz wśród weteranów

W Warszawie zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach.

Świetną formę na warszawskich matach zademonstrował reprezentant Cementu-Gryf Chełm Paweł Zagórski, który wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski. W finałowej walce o złoto pokonał 11:1 Andrzeja Dębskiego. W drodze do najwyższego stopnia na podium odniósł również zwycięstwo przez położenie na łopatki nad byłym utytułowanym zawodnikiem Rosji Ewgenym Didenko.

Zagórski to były reprezentant naszego kraju, mistrz Polski i wielokrotny medalista międzynarodowych turniejów. Po zakończeniu kariery nie rozstał się z zapaśniczą matą i prezentując wysoką formę od wielu lat zdobywa medale wśród weteranów. W 2004 roku podczas rozgrywanych w Finlandii mistrzostw świata zajął czwarte miejsce. Kilkanaście razy zdobył także tytuł mistrza Niemiec.

Z powodzeniem swoje umiejętności sprawdził również w pokrewnej zapasom dyscyplinie zdobywając brązowy medal mistrzostw świata w sambo. Po warszawskim sukcesie kolejnymi zawodami dla Pawła Zagórskiego będzie start w przyszłorocznych mistrzostwach świata weteranów, które odbędą się najprawdopodobniej w USA. Jak twierdzi sam zawodnik, zdobycie medalu w tej imprezie byłoby przyjemnym prezentem w rocznicę 30-lecia… pożycia małżeńskiego. (r)