Mistrzowie angielskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku zostali laureatami VIII edycji Olimpiady Języka Angielskiego. W nagrodę zostaną zwolnieni z egzaminu z języka obcego podczas testów gimnazjalnych.


Na poziomie szkoły podstawowej tytuł zdobyła Victoria Wiącek z klasy 6e, natomiast na poziomie gimnazjum udało się to aż siedmiu uczniom „piątki”. Laureatami zostali: Aleksandra Giza (3f), Natalia Miłosz (2f), Nikolas Michajłow (2f), Kacper Kiejda (3f), Karolina Kossakowska (3f), Karol Zawadzki (2f) i Aleksandra Mularczyk (3f). W decydującej rozgrywce zmierzyli się z zawodnikami z całej Polski.
Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy to pisemny sprawdzian oraz test on-line, weryfikujący znajomość gramatyki i słownictwa. W kolejnym etapie uczniowie musieli wykazać się kreatywnością i dojrzałością, bo jednym z zadań było nagranie filmu, w którym należało odpowiedzieć na pytanie, czy w dzisiejszych czasach możliwe jest bycie tolerancyjnym oraz co to znaczy być innym. Uczniowie odbyli również rozmowę na Skype z egzaminatorami z Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu, podczas której sprawdzano wiedzę z zakresu kultury Wielkiej Brytanii i USA. Ostatni i decydujący etap olimpiady to test on-line oraz ustny egzamin, przeprowadzony za pomocą videokomunikatora. Łatwo nie było. Gimnazjaliści odpowiadali m.in. na pytania dotyczące powieści „Nie opuszczaj mnie” autorstwa ubiegłorocznego noblisty Kazuo Ishiguro. Jednak przygotowania do Olimpiady opłaciły się. Laureaci zostaną zwolnieni z egzaminu z języka obcego podczas testów gimnazjalnych. Tytuł laureata to także przepustka do wybranej szkoły średniej. (w)