Mistrzowie z Cementu Gryf

Trwa nadal dobra passa chełmskich zapaśniczek i zapaśników. Tym razem reprezentanci Cementu Gryfa ze sporymi sukcesami wrócili ze Staszowa koło Kielc, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski juniorek i juniorów młodszych rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Podopieczni Dariusza Kucharskiego, Igora Lobasa, Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba na matach Staszowa wywalczyli cztery złote medale. Suma punktów zdobyta przez drużynę dziewcząt pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej (na 56 zespołów!). Największy sukces odnieśli Alan Matela i Urszula Piotrowska.

Oboje w świetnym stylu wywalczyli tytuły mistrzów Polski. Uczennica SP nr 1 w Chełmie w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki. W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad klubową koleżanką Danutą Lisiewicz (SP nr 1 w Chełmie ). W drugim starciu wygrała z Karoliną Zakrzewską z LMUKS Olimpik Suwałki, a trzecim wygrała z Weroniką Dyszkiewicz z Pyrzyc.

W walce o złoto Piotrowska spotkała się z członkinią kadry narodowej, zawodniczką MKS Czarni Połaniec Weroniką Kapinos. Reprezentantka Chełma przegrywając na punkty udanie przeprowadziła atak wykonując rzut tzw. „ramię”, który był na tyle zaskakujący i skuteczny, że zdezorientowana przeciwniczka nie mogła obronić się przed położeniem na łopatki. W świetnym stylu złoty medal zdobył również Alan Matela. Bez straty żadnego punktu technicznego wygrał swoje cztery pojedynki. Po drodze po mistrzostwo Alan pokonał klubowego kolegę Mateusza Wójcika, Adriana Politańskiego z ZKS Radomsko, Patryka Gubałę z Lubska oraz Dawida Mkrtchanowa z Raciborza.

Do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej przyczyniły się także pozostałe reprezentantki Cementu Gryf. Trzecie miejsca zajęły Katarzyna Jargieła (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) i Daniela Tkachuk (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie). Blisko zdobycia medalu była Klaudia Karwowska (SP nr 5) i Piotr Lewandowski (Zespół Szkół Technicznych w Chełmie). Na siódmym miejscu zawody ukończyła Danuta Lisiewicz (SP nr 1) i Piotr Dąbrowski ( SP nr 11). (kg)