Mistrzowski charakter

Tradycyjnie już w rywalizacji zespołów z Lublina i Lubina nie zabrakło emocji oraz walki, nie zawsze zgodnej z przepisami

Szczypiornistki MKS Perła zagrają w finale Pucharu Polski! Lublinianki zdołały w rewanżowym meczu z Metraco Zagłębiem Lubin, rozegranym w czwartek w hali Globus, odrobić z nawiązką dwubramkową stratę z pierwszego spotkania. Podopieczne trenera Roberta Lisa wygrały rewanż 25:17!


„Miedziowe” dość długo, bo aż przez trzy kwadranse utrzymywały się w grze o finał. Końcówka bezdyskusyjnie należała jednak do lublinianek. Gospodynie niesione fantastycznym dopingiem kibiców, w ostatnich minutach wręcz zdeklasowały rywalki i po końcowej syrenie mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa oraz awansu do finału Pucharu Polski.

W meczu o to prestiżowe trofeum lublinianki, które zdobywały je już 10-krotnie (po raz ostatni w 2012 roku) zmierzą się z Pogonią Szczecin. Spotkanie odbędzie się 12 maja w Kaliszu, czyli dzień wcześniej niż rewanżowe starcie finału Challenge Cup z Rocasa Gran Canaria!

Lubelski klub próbował przełożyć jedno ze spotkań na inny termin. Niestety, hiszpańska drużyna nie wyraziła zgody, podobnie jak Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
O ile postawa zespołu z Wysp Kanaryjskich nie dziwi, o tyle już centrali w Warszawie tak. Dlaczego ZPRP nie godzi się na przełożenie spotkania finału Pucharu Polski kobiet? A to dlatego, że ten mecz ma być jednym z głównych punktów obchodów 100-lecia szczypiorniaka w naszym kraju. Działacze już od dwóch lat pracowali nad programem uroczystości, na które ma przyjechać m.in. prezydent RP Andrzej Duda. Jedyne ustępstwo na które jest skłonny zgodzić się ZPRP, to zmiana godziny rozpoczęcia meczu z 17:45 na wcześniejszą. Marne pocieszenie… MAG

Znamy sędziów finału Challenge Cup

Wiemy już, kto, będzie sędziował finałową rywalizację w Challenge Cup, w której MKS Perła dwukrotnie zmierzy się z hiszpańską Rocasa Gran Canaria.

Pierwsze spotkanie, które odbędzie się 6 maja o godz. 13 na wyjeździe, prowadzić będą Włosi Roberto Scevola i Tal Alperan. Rewanż, 13 maja w Lublinie (najprawdopodobniej o godz. 19) sędziować będą Vagif Alijew i Alekper Adzakisziew z Azerbejdżanu. MAG

W 1/2 finału Pucharu Polski

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:17 (12:10)

MKS Perła: Januchta, Gawlik – Repelewska 5, Nocuń 5, Gęga 4, Rosiak 4, Achruk 3, Drabik 2, Rola 1, Matuszczyk 1, Mihdaliova, Stasiak, Skrzyniarz.
Zagłębie: Maliczkiewicz – Buklarewicz 5, Grzyb 3, Mączka 3, Semeniuk 2, Milojević 2, Rosińska 1, Górna 1, Trawczyńska, Wasiak, Belmas.
Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas. Widzów: 1850
Pierwszy mecz: 25:23 dla Zagłębia. Awans do finału: MKS Perła Lublin.
Kram Start Elbląg – Pogoń Szczecin 28:24 (13:11)
Pierwszy mecz: 27:21 dla Pogoni. Awans do finału: Pogoń Szczecin.

Tak po rewanżowym meczu z „Miedziowymi” cieszyły się z awansu do finału Pucharu Polski szczypiornistki MKS Perła