Mistrzynie pracują nad kondycją i wytrzymałością

Szczypiornistki MKS Selgros przygotowują się do nowego sezonu. Mistrzynie od ponad tygodnia przebywają na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej, gdzie pracują głównie nad kondycją i wytrzymałością.
– Widać, że dziewczyny przyjechały na zgrupowanie przygotowane pod względem fizycznym. Żadna z nich nie odpuściła sobie podczas wakacji. To jest ogromny plus, bo nie zaczęłyśmy tych przygotowań od zera, tylko jest jakiś fundament – cieszy się Sabina Włodek, trener zespołu mistrzyń Polski. Zawodniczki pracują głównie nad wytrzymałością, przygotowaniem fizycznym i kondycyjnym. Z drużyną trenuje pięć nowych szczypiornistek: Aleksandra Rosiak, Dagmara Nocuń, Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Januchta i Aleksandra Uzar.

– Wszystkie zostały bardzo dobrze przyjęte w drużynie, zaakceptowane i szybko w nią “weszły”. Zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy, ale już dzisiaj widać, że żadna z nich nie miała kłopotu z aklimatyzacją. To cieszy, zwłaszcza w kontekście najmłodszych dziewczyn, dla których będzie to pierwszy sezon w ekstraklasie, przez co są nieco zestresowane – przyznaje Sabina Włodek.
Zgrupowanie w Białej Podlaskiej potrwa do jutra (26 lipca). Potem nasza ekipa powróci na kilka dni do Lublina. Na kolejny, drugi obóz zespół uda się do Kielc 4 sierpnia.