Mistrzynie świata z Krasnegostawu

Freak Dance Academy z Krasnegostawu odniosło wielki sukces w mistrzostwach świata disco&disco freestyle federacji IDO. Formacja Freak Dance Kids zdobyła złoty medal i tym samym została tegorocznym mistrzem świata.

Mistrzostwa świata disco&disco freestyle federacji IDO odbyły się w szwedzkim Katrineholm. W zmaganiach wzięło udział ponad 1200 tancerzy z 16 krajów. Najliczniejszą grupą reprezentującą Polskę były tancerki Freak Dance Academy z Krasnegostawu. W ciągu czterech dni rywalizacja przebiegała w różnych kategoriach wiekowych: children, junior 1, junior 2, adult 1A oraz kategoriach tanecznych: solo, duety, grupy i formacje. Największy sukces odniosła dziecięca formacja Freak Dance Kids, która zdobyła złoty medal, a tym samym została tegorocznym mistrzem świata federacji IDO.

Dużym sukcesem były również wyniki w innych kategoriach. Formacja Freak Dance Junior zdobyła 8. miejsce, grupy Freak Dance Kids oraz Freak Dance White zakończyły rywalizację na 12. pozycji w swoich kategoriach wiekowych. W ćwierćfinałach swój udział w mistrzostwach zakończyły solistki oraz duety.

– Dla wszystkich tancerzy udział w takim wydarzeniu to spełnienie marzeń i zwieńczenie ciężkiej pracy wykonanej podczas treningów. Jeszcze do niedawna nasze dziewczęta mogły tylko oglądać filmy z udziałem najlepszych formacji na świecie, dziś zostają jedną z nich i walczą na światowych parkietach – mówi Izabela Ćwir-Drzazga, szefowa Freak Dance Academy. – W najbliższym czasie, po chwili odpoczynku, wracamy na salę do zajęć. Przez kolejne miesiące, podczas treningów i warsztatów, będziemy budować nowe choreografie. W przyszłym roku odbędą się kolejne edycje mistrzostw Polski, Europy i świata, na których chcemy godnie reprezentować barwy Freak Dance Academy – dodaje. (s)