Mitsubishi L200 to pick-up roku

Mitsubishi L200 otrzymało nagrodę „Best Pick-up” w konkursie Parkers New Car Awards 2019. Nagrody Parkers New Car Awards przyznawane są już drugi rok i dzięki wielu kategoriom odzwierciedlają nawyki kupowania samochodu przez użytkowników witryny. Nagrody ustanowiono dla wyłonienia najlepszych pojazdów w każdym sektorze rynku.

Mitsubishi L200, podobnie jak jego konkurenci, podlegał rygorystycznym testom zespołu portalu Parkers.co.uk, który oceniał samochody z uwzględnieniem relacji kosztów miesięcznej eksploatacji, wartości, jakości, prestiżu i funkcjonalności. Dzięki komfortowi właściwemu pojazdom osobowym, sprawdzonej technologii napędu, znakomitej aerodynamice, małej masie i wysokiemu bezpieczeństwu czynnemu Mitsubishi L200 to wzór dla całego segmentu pickupów.

Innowacyjna konstrukcja japońskiego pickupa Mitsubishi oprócz wzorowej funkcjonalności i świetnych własności jezdnych na drogach utwardzonych i w terenie, zapewnia kierowcy i pasażerom jakość i wygodę samochodu typu SUV. Oferuje opracowany przez MMC stały napęd wszystkich kół „Super Select 4WD II” z reduktorem, który jest załączany za pomocą obrotowego elektronicznego przełącznika na konsoli środkowej. Dodatkowo podział momentu napędowego w proporcji 40:60 gwarantuje dobre własności jezdne samochodu. System napędu na 4 koła “Super Select 4WD-II” firmy Mitsubishi Motors pozwala kierowcy na wybór najwłaściwszego trybu pracy w zależności od warunków terenowych i innych czynników zaobserwowanych przez kierowcę.

Możliwe jest przełączanie pomiędzy trybami jazdy 2WD i 4WD bez zatrzymywania samochodu (przy prędkości poniżej 100 km/h), bez względu na aktualny rodzaj nawierzchni. Dużym atutem systemu Super Select jest ustawienie “4H” stałego napędu 4WD, czyli możliwość korzystania z niego przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Jest to wciąż rzadkość w tym segmencie rynkowym, szczególnie w samochodach dysponujących reduktorem.