MKS II LO na ringu w Łęcznej

Czterech reprezentantów MKS II LO Chełm wzięło udział w trzecim turnieju bokserskim o puchar prezesa Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. Zawody odbyły się w Łęcznej.


– Julia Szeremeta, nasza utytułowana zawodniczka, brązowa medalistka mistrzostw Europy kadetek, walczyła z zawodniczką Gwarka Łęczna mistrzynią Polski juniorek Sandrą Bobowicz – relacjonuje Józef Radziewicz, trener MKS II LO Chełm. Julia zademonstrowała dobry technicznie boks, walkę wygrała zdecydowanie na punkty.

Nasza zawodniczka boksowała w wadze 57 kg kadetek. Igor Rondoś spotkał się z kolei z zawodnikiem Płomienia Minkowice Tomaszem Fickiem (w wadze 54 kg w kat. młodzik). – Walka trwała bardzo krótko, gdyż już w pierwszej rundzie po zadaniu kilku mocnych ciosów przez Igora, zawodnik z Minkowic został poddany przez swojego trenera – mówi Radziewicz.

Bracia bliźniacy Marek i Arkadiusz Tołyż stoczyli pojedynek między sobą, gdyż nie było zawodników, którzy mogli z nimi boksować. Trener Radziewicz był zaskoczony postawą w ringu swoich wychowanków. – Stoczyli wyrównany, dobry pojedynek, publiczności bardzo podobała się ta walka. Na koniec nagrodzono ich dużymi brawami. Jako trener bardzo cieszę się, że mam tak dobrych, młodych zawodników – podsumowuje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here