Młoda Chełmianka w Hrubieszowie

Trzecie i czwarte miejsce wywalczyły zespoły juniorów młodszych Chełmianki w halowym turnieju w Hrubieszowie. W fazie grupowej pierwsza drużyna chełmskiego klubu pokonała Unię Białopole 4:0, Start Krasnystaw 2:1, Kryształ Werbkowice 6:0 i zremisowała z Unią II Hrubieszów 1:1.

Drugi zespół natomiast zwyciężył Unię I Hrubieszów 5:1, Hetmana Zamość 4:1, AP FPF Włodawa 6:0. W półfinałach Chełmianka I uległa Hetmanowi 0:1, a Chełmianka II przegrała z Unią Białopole też 0:1. W meczu o 3. miejsce drugi zespół chełmskiego klubu pokonał pierwszą drużynę 6:0.

Chełmianka I grała w składzie: Wojtiuk, Kuźmiński, Tywoniuk, Owczarek, Dąbrowski, Barszczewski, Żurek, Wyrostek, Malec. Skład Chełmianki II: Nowosad, Kuryś, Jeż, Szaja, Kołaczkowski, Mazurek, Marczuk, Klimowicz. Tytuł króla strzelców zdobył Łukasz Kołaczkowski, który strzelił 7 goli, tyle samo, co zawodnik Unii Białopole.

– Celem turnieju było czerpanie jak największej radości z gry, po dość długim rozbracie z piłką, a wynik był sprawą drugorzędną. Chłopcy wykazali ogromną chęć zwycięstwa, co dobrze świadczy na przyszłość. Stworzyli dużo składnych finezyjnych akcji, które kończyli bramkami. Zabrakło troszkę szczęścia w półfinałach, ale wynik nie był najważniejszy. Turniej uważam za bardzo udany i chłopcy dali mnóstwo pozytywnych akcentów – powiedział trener chełmskich juniorów, Radosław Leonowicz. (r)