Młoda rada zaprzysiężona

Były gratulacje, podziękowania oraz życzenia owocnej współpracy, a także wybór prezydium – tak w telegraficznym skrócie wyglądała pierwsza, uroczysta sesja nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik.


Sesja odbyła się w ubiegłą środę (13 kwietnia) w świdnickim ratuszu. Na wstępie uroczystości młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze. Wręczali je burmistrz Waldemar Jakson, jego zastępca Marcin Dmowski oraz przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek. Świdniccy włodarze gratulowali wybranym do rady uczniom, życzyli im wielu wspaniałych inicjatyw i wyrazili nadzieję, że będą oni łączeniem z różnymi środowiskami.

Młodzież złożyła też ślubowanie, tym samym zobowiązując się do godnego i sumiennego reprezentowania swoich wyborców oraz wybrała swoje prezydium.

Przewodniczącym wybrany został Piotr Szczepanowski (PCEZ), wiceprzewodniczącymi Konrad Pisiak (I LO) i Mateusz Fałdyga (II LO), sekretarzem Mateusz Czajka (PCEZ), a skarbnikiem Mateusz Szyba (PCEZ). Tzw. zespoły problemowe, czyli odpowiedniki komisji Rady Miasta Świdnik, nie zostały jeszcze wybrane. Uchwały w tej sprawie MRM podejmie na kolejnej sesji.

Uroczystość była też okazją do podziękowania młodzieżowym radnym z poprzedniej kadencji (2018-2020), którzy przez pandemię nie mieli okazji w pełni się wykazać.

Pełny skład MRM VI Kadencji: Julia Kamińska i Hanna Bryguła ze Szkoły Podstawowej nr 3; Wiktor Gwarda i Małgorzata Kręglicka ze Szkoły Podstawowej nr 4; Szymon Zakrzewski i Kacper Cymborski – Szkoła Podstawowa nr 5; Joanna Trześniak i Jakub Białek – Szkoła Podstawowa nr 7; Jakub Wójcik, Konrad Pisiak i Iga Dziedziura z I Liceum Ogólnokształcącego; Mateusz Fałdyga, Krzysztof Jarosz i Hanna Mateńko – II Liceum Ogólnokształcące; Mark Sui, Maciej Drzewiczuk i Agata Andrzejak – Zespół Szkół nr 1; Mateusz Szyba, Mateusz Czajka i Piotr Szczepanowski z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here