Młodsi mogą brać przykład

Są doskonałym przykładem na to, że na poszerzanie horyzontów nigdy nie jest za późno, a ciekawości świata i sumienności mógłby im pozazdrościć niejeden student studiów dziennych. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku właśnie rozpoczęli nowy rok akademicki.

 

Pieśnią Gaudeamus Igitur studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Chełmskiego Towarzystwa Naukowego uroczyście rozpoczęli rok akademicki 2016/2017. Studentów powitał rektor uczelni, dr inż. Arkadiusz Tofil.
– Wykładowcy często podkreślają, że studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawsze towarzyszy radość, ciekawość zdobywania wiedzy oraz otwartość i życzyliby sobie, aby podobnie wyglądały zajęcia z młodymi ludźmi, studentami studiów dziennych. Życzę Wam, aby kolejny rok akademicki, który dziś rozpoczynamy był rokiem pełnym nowych doświadczeń i ciekawych zajęć – mówił rektor PWSZ.

UTW w Chełmie działa już od 9 lat. W ubiegłym roku akademickim na zajęcia uczęszczało około 170 osób. W tym roku uczelnia szacuje, że będzie ich ponad 200. Najmłodsi słuchacze to osoby po „pięćdziesiątce”, najstarsi mają 80 lat i więcej. Program zajęć jest dostosowany do zgłaszanych przez nich potrzeb. W rozpoczętym właśnie semestrze studenci UTW wezmą udział np. w warsztatach poetyckich, wykładach o tym, jak dawniej biesiadowali i bawili się Polacy; dowiedzą się też jak na przestrzeni lat zmieniała się polska grzeczność językowa oraz zdobędą wiedzę na temat żywienia osób starszych. Ponadto będą mogli uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych.(kw)