Młodzi mistrzowie maty

W hali MKS Cement Gryf Chełm odbyły się mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach w grupie dzieci, młodziczek i juniorek.


W grupie dzieci rywalizowali też chłopcy. Po raz pierwszy swoich sił w zawodach spróbowały nowo utworzone drużyny ze SP w Okszowie (trener Andrzej Gruszkowski) oraz z Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej „Arka” w Chełmie (trener Alicja Piersa). Obie drużyny w swoim debiucie na zapaśniczych matach odniosły sukces. W grupie dzieci pierwsze miejsce zajęły: Nikola Silniewicz, Julia Łobaczuk (obie SP Okszów), Hanna Pokuta, Oliwia Giza (obie NISP Arka).

Na drugim stopniu podium stanęły: Zuzanna Ciejak (SP nr 11 Chełm), Magdalena Matuszewska (SP Arka Chełm), Julia Kiełbus (SP Okszów). Trzecie miejsce: Julia Kata, Sylwia Kępińska (obie NISP Arka), Patrycja Troczyńska( SP Strupin Duży). Wśród chłopców w grupie dzieci pierwsze miejsce zdobyli: Adam Jaroszyński i Filip Lewiński (obaj SP Okszów). Na drugim stopniu podium stanął Ryszard Krawczyński (SP Okszów). Brązowy medal wywalczyli Kacper Troczyński (SP Strupin Duży) i Filip Gołowacz ( SP Okszów). W grupie młodziczek złoty medal zdobyły Oliwia Ożarowska (SP nr 3 w Chełmie) i Marta Gajowniczek (SP nr 1 w Chełmie).

W najstarszej grupie wiekowej tj. juniorek, złoto wywalczyły: Anastasia Lebiedeva, Olha Padoshyk, Anastasia Padoshyk (obie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie), Danuta Lisiewicz (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie) i Urszula Piotrowska (IV LO w Chełmie). Srebrne krążki przypadły Katarzynie Jargieła (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie), Nikoli Skórskiej (Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie) oraz Małgorzacie Małek (ZSEiM w Chełmie). Na trzecim stopniu podium stanęła: Monika Dadas (ZSGiH w Chełmie) i Weronika Chapska (ZSEiM w Chełmie). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here