Młodzi radni chwycili za łopaty…

Młodzi świdniccy radni pod przewodnictwem swojego starszego kolegi Marcina Magiera z łopatami ruszyli na zaśnieżone chodniki

W ubiegłym tygodniu świdnickie służby drogowe wciąż jeszcze zmagały się z odśnieżaniem chodników, osiedlowych ulic i parkingów. Wspomóc ich w tej „walce” postanowili członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik i najmłodszy radny „dorosłej” RM Świdnik, Marcin Magier, którzy chwycili za łopaty i ruszyli w miasto, by „odkopywać” miejsca, w których nadmiar śniegu szczególnie utrudnia życie mieszkańcom.

– Wspólnie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Świdnik postanowiliśmy wspomóc drogowców i od kilku dni prowadzimy akcję „Śnieg”, w ramach której samodzielnie odśnieżamy miejsca szczególnie uciążliwe dla mieszkańców. Są to głównie chodniki, miejsca parkingowe, w tym zwłaszcza miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, bo przecież te osoby nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze śniegiem zalegającym na parkingach – mówi radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza Waldemara Jaksona).

Miejsca wymagające interwencji mieszkańcy zgłaszają radnym głównie za pośrednictwem Facebooka i strony Spotted: Świdnik – Nowy. Jak dotąd, ekipa pracowała między innymi na ulicy Racławickiej, Witosa, Kalinowej i Akacjowej. Do pomocy przy odśnieżaniu chętnie włączali się również mieszkańcy okolicznych nieruchomości.

Radny Magier zapowiada, że akcja potrwa tak długo, jak będzie to konieczne. – Energii do pracy nam nie brakuje i zamierzamy zakończyć dopiero z nadejściem odwilży – mówi. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here