Młodzi twórcy o współczesnych problemach

Pomysłodawcą „Zwierciadeł” był w 2004 r. uczeń „Zamoya” Dariusz Figura, który organizował je z pomocą nauczycielki języka polskiego Katarzyny Jóźwik. Dziś Figura jest prezesem fundacji „Teatricon” i wciąż wspiera organizacyjnie „swój” przegląd

W „Zamoyu” po raz 17. odbyły się Lubelskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” – przegląd twórczości młodego pokolenia, który już dawno zyskał rangę ogólnopolską.


Od 4 do 6 marca w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie obejrzeliśmy przedstawienia wyreżyserowane i zagrane przez młodzież z piętnastu szkolnych grup teatralnych. Młodzież licealna jak co roku zaprezentowała swoje najlepsze spektakle teatralne o tematyce poruszającej jej największe problemy.

Ich prezentacje oceniło zarówno jury profesjonalne w składzie: Paweł Passini, reżyser teatralny, dramatopisarz, kompozytor, aktor, a także twórca i dyrektor lubelskiego neTTheatre, Mieczysław Wojtas, reżyser, kierownik artystyczny, autor licznych scenariuszy, założyciel Teatru Panopticum oraz Natalia Matuszek aktorka i scenarzystka, absolwentka II LO oraz jury młodzieżowe.

Przez 17 lat przez scenę „Zwierciadeł” przewinęło się wielu znanych dziś aktorów i animatorów kultury. Gośćmi byli wybitni aktorzy i reżyserzy. „Zwierciadła” pobudzały nawet uczone debaty w mediach o kondycji młodego teatru. Przeglądowi jak zwykle towarzyszyły liczne warsztaty aktorskie. EMK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here