Młodzi zapaśnicy z workiem medali

Udanie rozpoczęli pierwszą część sezonu młodzi zapaśnicy Cementu Gryf Chełm. Podczas mistrzostw I rzutu województwa dzieci, młodzików i kadetów rozegranych w Krzemieniu w powiecie janowskim, zdobyli aż 24 medale i tytuł najlepszej drużyny turnieju.

W grupie młodzików bez żadnej porażki i tytułami mistrzów województwa do domu wrócili: Damian Woźnicki, Maksymilian Szwalikowski, Michał Woźniak (wszyscy SP Ruda-Huta) oraz Krystian Tomaszewski (SP nr 11 Chełm). Srebro wywalczyli: Michał Szwalikowski (SP Ruda Huta), Marcel Rybołowski (NISP Arka Chełm) oraz Andrzej Barabas. Brązowe medale zdobyli: Kuba Lewandowski, Kacper Kosa (obaj SP nr 8 Chełm), Dawid Rudy (SP Ruda Huta), Joachim Kolenda, Kacper Jaroszyński, Tobiasz Głaz, Damian Kata (wszyscy NISP Arka Chełm), Damian Prus i Oskar Misiec (obaj SP nr 3 Chełm). Piąte miejsca zajęli: Mateusz Dadas (SP Ruda Huta), Antoni Guz (SP nr 5 Chełm), Adam Jaroszyński (SP Okszów). W grupie dzieci na drugim stopniu podium uplasował się Hubert Kostrzanowski (SP Okszów), a trzecie lokaty zdobyli: Kacper Krupa (NSzP Razem Chełm), Mikołaj Andruszczak (SP nr 11 Chełm), Kamil Grzeluk (SP Ruda Huta).W najstarszej grupie, tj. grupie kadetów, złote medale wywalczyli: Filip Zając (SP nr 5 Chełm), Kacper Guz (I LO Chełm), srebro: Karol Piekło (SP nr 11 Chełm), a brąz: Iwo Borowiec (SP nr 8 Chełm). Trenerami młodych medalistów są: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński, Marcin Sadowski, Andrzej Głąb, Dariusz Jabłoński i Piotr Główka. (k)