Młodziczki Cementu Gryf na podium

Z dwoma medalami, złotym i brązowym, wróciły do Chełma zawodniczki Cementu Gryf, które wystartowały w międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek w Zgierzu koło Łodzi. Na podim stanęły Marta Gajowniczek i Oliwia Ożarowska.


W rywalizacji najmłodszych zapaśniczek uczestniczyły 3 województwa (łódzkie, świętokrzyskie i lubelskie). Zawody te objęte są systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonym przez ministerstwo sportu. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej była uczennica SP nr 1 w Chełmie Marta Gajowniczek. W drodze do złotego medalu Marta w kolejności wygrywała z Weroniką Trelińską (ULKS Guliwer Kielce) i Zuzanną Obroślak (ZTS Sokół Lublin). W pojedynku, którego stawką był złoty medal Gajowniczek w świetnym stylu pokonała zawodniczkę GKS Armaty Stoczek Łukowski Annę Kamolę.

Brązowy krążek wywalczyła Oliwia Ożarowska (SP nr 3 w Chełmie), która w pierwszej walce uległa Natalii Orzyp z ZST Sokół Lublin. Ze wszystkich kolejnych walk Oliwia wyszła jednak zwycięsko co dało jej trzecie miejsce. Zapaśniczki do zawodów przygotowywali trenerzy: Dariusz Kucharski i Igor Lobas. Marta swoje pierwsze kroki na macie stawiała pod okiem trenera Ryszarda Wałachowskiego. Wspaniała postawa złotej medalistki znalazła uznanie w oczach trenera kadry narodowej kadetek Dariusza Grzywińskiego, który powołał ją na zgrupowanie kadry narodowej starszej grupy tj. kadetek (15-17 lat). (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here