Młodziczki Cementu Gryf najlepsze

Cement Gryf Chełm zwyciężył w otwartych mistrzostwach wojewódzkich młodziczek w zapasach kobiet. Zawody odbyły się w Starych Kobiałkach w powiecie łukowskim.


Oprócz klubów województwa lubelskiego w rywalizacji młodych zapaśniczek udział wzięły kluby z województwa mazowieckiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Indywidualnie najwięcej powodów do radości mają Monika Dadas, Anna Kamola, Nicola Przyczyna, Emilia Budych, Roksana Sawicka i Zofia Jankowska. Te sześć zawodniczek Cementu Gryf wróciło do Chełma z tytułami mistrzyń województwa młodziczek. Srebro wywalczył z kolei: Nikola Silniewicz, Patrycja Cieloch, Ada Szlichtyng i Maja Radelczukm, a brąz: Gabriela Szeliga, Oliwia Jankowska, Wiktoria Śmigielska, Maja Pleskot, Wiktoria Przyczyna, Oliwia Bury, Maria Dziadko i Natasza Lipko.

Ponadto złoty medal zdobyła w Cemencie Gryf uczennica SP nr 8 w Chełmie, Veronika Pavilichenko, która na zawodach reprezentowała barwy Ukrainy. Veronikę trenerzy i sędziowie wybrali najlepszą zawodniczką mistrzostw. (kg)