Młodzież pnie się w górę

Drugie z rzędu zwycięstwo w I Lidze Wojewódzkiej, Grupie B, odnieśli juniorzy młodsi Chełmianki. Podopieczni Radosława Leonowicza rozgromili u siebie Widok Lublin 4:0, prezentując, zwłaszcza w pierwszej połowie, dobry futbol.

Juniorzy młodsi po serii niepowodzeń wracają na właściwy tor. Przed tygodniem pokonali w Biłgoraju Ładę, w sobotę natomiast odprawili z kwitkiem swoich rówieśników z Widoku Lublin. – 4:0 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał przeciwnika – mówił po meczu zadowolony z gry swoich zawodników trener Radosław Leonowicz. – Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, zwłaszcza w pierwszej części, kiedy to zespół w stu procentach realizował przedmeczowe założenia taktyczne.

Graliśmy składnie, często na jeden kontakt, było dużo prostopadłych piłek do zawodników z pierwszej linii i strzelaliśmy gole po efektownych akcjach. Pierwszego Barszczewski zdobył szczupakiem, posyłając piłkę do pustej bramki. Mazurek strzelił gola po indywidualnej akcji, zaś Jeż trafił również do pustej bramki, wykorzystując podanie od Mazurka.

W drugiej połowie zaczęliśmy kontrolować grę, chcieliśmy się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, choć myślę, że gdybyśmy ruszyli znów do ataku i napierali z takim animuszem, jak do przerwy, wynik byłby zdecydowanie wyższy – dodaje trener Leonowicz.

Przed juniorami młodszymi wyjazdowa potyczka z teoretycznie słabszym MOSiR-em Lubartów. – Oczywiście jedziemy tam po trzy punkty, ale szanujemy rywala, bo u siebie potrafi być groźny – zaznacza szkoleniowiec chełmskiej drużyny.

ChKS CHEŁMIANKA – WIDOK LUBLIN 4:0 (3:0)

1:0 – Barszczewski (23), 2:0 – Mazurek (35), 3:0 – Jeż (43), 4:0 – Barszczewski (76).

ChKS: Nowosad – Kuźmiński, Szaja, Tywoniuk (40 Kulasza), Mazurek (65 Charczuk), Jeż (80 Biskupski), Żurek, Marczuk (80 Wyrostek), Barszczewski, Klimowicz (80 Malec), Owczarek (46 Trubacz).

Inne wyniki 8. kolejki: Stal Kraśnik – Wisła Puławy 1:5, MOSiR Lubartów – Łada Biłgoraj 0:2, TOP 54 Biała Podlaska – Lublinianka. (r)

1. TOP 54 7 18 27-13
2. Wisła P. 8 21 45-11
3. Lublinianka 7 12 16-10
4. CHEŁMIANKA 8 12 17-23
5. Stal K. 8 9 13-24
6. Łada 8 7 10-26
7. MOSiR 8 4 6-15
8. Widok L. 8 4 9-21