Młodzież prowadziła już 3:0…

W 48 min. juniorzy młodsi Chełmianki wbili Widokowi trzeciego gola i zanosiło się na wysokie zwycięstwo podopiecznych Radosława Leonowicza. Tymczasem przeciwnik w ciągu 40 minut strzelił trzy gole i chełmianie zamiast trzech punktów mają tylko jeden…

Z przebiegu meczu juniorzy młodsi Chełmianki, występujący w I lidze wojewódzkiej, w grupie „B”, byli zespołem lepszym. W zasadzie powinni wrócić do Chełma ze zwycięstwem, bo po 48 min. wydawało się, że jedyną niewiadomą będą rozmiary wygranej chełmskiego zespołu.

– Graliśmy bardzo dobrze do pewnego momentu – mówi Radosław Leonowicz, trener Chełmianki. – W pierwszej połowie wyszliśmy na prowadzenie, potem Gabriel Barszczewski uderzeniem z 30 m z rzutu wolnego w samo okienko podwyższył wynik, zaraz po przerwie Michał Jeż strzelił trzeciego gola i moi zawodnicy uznali, że jest już po meczu. Niestety, przeciwnik ruszył odrabiać straty, padła jedna bramka, potem druga i Widok poczuł, że może ten mecz zremisować.

W 86 min. zawodnik gospodarzy uderzył z 30 m z wolnego nie do obrony i w taki oto sposób straciliśmy pewne wydawałoby się trzy punkty. Zawodnicy muszą zrozumieć, że prowadząc różnicą trzech bramek trzeba szanować piłkę, grać spokojnie, wybijać rywala z rytmu. To są jeszcze młodzi chłopcy, przed nimi wiele pracy. W środę gramy kolejny mecz, zechcemy się zrehabilitować – dodaje R. Leonowicz.

W środę 21 bm. o 16.00 na stadionie miejskim w Chełmie juniorzy młodsi Chełmianki zmierzą się z MOSiR Lubartów, zaś w niedzielę 25 bm. o 13.00 zagrają na wyjeździe z Wisłą Puławy.

WIDOK LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 3:3 (0:2)

Bramki: Michał Jeż w 22 min. i 48 min., Gabriel Barszczewski w 32 min. z wolnego.

ChKS: Nowosad – Szaja, Kuźmiński, Biskupski (75 Tywoniuk), Kulasza, Kołaczkowski, Marczuk (65 Trubacz), Owczarek (71 Wyrostek), Mazurek (55 Klimowicz), Barszczewski, Jeż (68 Żurek).

Inne wyniki 1. kolejki: Wisła Puławy – Stal Kraśnik 8:2, Lublinianka Lublin – TOP 54 Biała Podlaska 7:3, Łada Biłgoraj – MOSiR Lubartów odbędzie się 28.08. (r)

1. Wisła P. 1 3 8-2
2. Lublinianka 1 3 7-3
3. CHEŁMIANKA 1 1 3-3
4. Widok L. 1 1 3-3
5. TOP 54 1 0 3-7
6. Stal K. 1 0 2-8
7. Łada 0 0 0-0
8. MOSiR 0 0 0-0