Młodzież radziła

Dyskusja nad możliwością powołania miejskiego rzecznika praw ucznia, instalacja ławek przy wałach przeciwpowodziowymi wzdłuż rzek Wieprz i Żółkiewka, ślubowanie i wybór nowego przewodniczącego – to najważniejsze punkty ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw.

Obrady MRM prowadziła sekretarz Ariadna Dras. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele miejskiego samorządu z Robertem Kościukiem, burmistrzem Krasnegostawu, na czele, sekretarz Renatą Stangryciuk oraz radnymi seniorskiej rady: Kamilem Hukiewiczem i Marcinem Wilkołazkim.

Podczas obrad dyskutowano nad możliwością powołania miejskiego rzecznika młodzieży szkolnej, instalacją ławek przy wałach przeciwpowodziowymi wzdłuż rzek Wieprz i Żółkiewka (na krasnostawskim odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo). Odbyło się też ślubowanie trzech nowo wybranych młodzieżowych radnych (Kingi Bak, Zuzanny Kucharczyk i Aleksandry Waręckiej) oraz wybór nowego wiceprzewodniczącego MRM, którym została Z. Kucharczyk.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wygasły mandaty trzech radnych młodzieżowej rady. Stało się tak, dlatego, że statut MRM stanowi m.in., że jeśli radny ukończy szkołę, z której został wybrany jego mandat automatycznie wygasa. A troje uczniów ukończyło w ubiegłym roku naukę w swoich szkołach. Byli to radni: Julia Lisowska, Karina Kozłowska i Bartosz Dąbrowski.

– W związku z tym zaistniała potrzeba uzupełnienia składu młodzieżowej rady – informuje Marcin Wilkołazki. W marcu zostały przeprowadzone wybory uzupełniające w dwóch okręgach wyborczych w SP nr 1 i w SP nr 4. I tak nowymi, młodymi radnymi zostali: Kinga Bak, Aleksandra Waręcka i Zuzanna Kucharczyk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here