Młodzież z gradem medali

W Lublinie zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet w grupie młodziczek i juniorek wraz z kadetkami. Zawody, jak na wojewódzką rangę, miały wyjątkowo dość mocną obsadę. Oprócz zawodniczek z terenu województwa lubelskiego o medale walczyły reprezentantki województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.


W tej rywalizacji udział wzięły również zawodniczki z Danii, które przebywały w Chełmie na zgrupowaniu kadry województwa. W tym doborowym towarzystwie reprezentantki Chełma zdobyły 16 medali oraz zajęły pierwsze miejsce w punktacji drużynowej w grupie młodziczek i drugie w juniorkach. Najwięcej powodów do radości ze zdobycia złotych medali miały: Gabriela Szeliga, Roksana Sawicka, Oliwia Ożarowska, Anastasiia Lebedieva i Olga Padoshyk. O jeden stopień niżej, ze srebrnymi medalami, na podium stanęły: Monika Dadas, Urszula Piotrowska, Maja Radelczuk, Nikola Silniewicz, Maja Pleskot.

Brązowe medale do domu przywiozły: Zuzanna Ciejak, Nikola Przyczyna, Emilia Budych, Łucja Woźniak, Natalia Małek, Anna Kamola. Tuż za podium na piątym miejscu zawody ukończyły: Wiktoria Śmigielska, Zofia Jankowska, Patrycja Cieloch. Dorobek medalowy zawodniczek Cementu Gryf Chełm byłby jeszcze większy, ale w mistrzostwach nie wystartowały kadrowiczki: Alicja Nowosad, Daniela Tkachuk, Marta Gajowoniczek i Wiktoria Kamela, które biorą udział w zgrupowaniach kadr narodowych. Trenerami medalistek są: Dariusz Kucharski, Igor Lobas, Alicja Piersa, Mirosław Czwalinski, Andrzej Gruszkowski, Zdzisław Biały. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here