Młodzież z medalami

Trwa nadal dobra passa chełmskich zapaśniczek i zapaśników. Tym razem reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm odnieśli sukcesy w mistrzostwach Polski kadetów rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Gospodarzem tegorocznych finałów OOM jest województwo podlaskie. Ta prestiżowa impreza dla uzdolnionej sportowo młodzieży corocznie jest organizowana w olimpijskich dyscyplinach, ujętych w programie igrzysk olimpijskich. Podopieczne i podopieczni trenerów chełmskiego Cementu Gryfa Dariusza Kucharskiego, Igora Lobasa, Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba na matach w Suwałkach sześciokrotnie stawali na podium.

Suma uzyskanych punktów przez drużynę dziewcząt pozwoliła na zdobycie wśród 56 klubów pierwszego miejsca w kraju w klasyfikacji drużynowej. Szczególny powód do radości z reprezentantek Cementu Gryfa Chełm ma Wiktoria Kamela (kat. wag. 61 kg), która po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Wiktoria w ubiegłym roku podczas mistrzostw świata kadetek zajęła piąte miejsce. W finałowej walce na matach Suwałk pokonała reprezentantkę Koszalina Martynę Łuszczyńską.

Na trzecim stopniu podium z brązowymi medalem stanęła Monika Dadas (57 kg). W walce o brąz pokonała klubową koleżankę Nikolę Skórską. Brązowy medal wśród dziewczyn zdobyła także Marta Gajowniczek (61 kg), zwyciężając zawodniczkę z Namysłowa Kingę Wojnarską. Blisko zdobycia medalu była jeszcze Natalia Małek (61 kg), sklasyfikowana na piątym miejscu. Siódmą lokatę uzyskała Oliwia Ożarowska, a na dziewiątej pozycji zawody ukończyła Anna Kamola.

Na medalowym podium można było zobaczyć również chełmskich klasyków. Wicemistrzem Polski na 2022 rok został Filip Zając (51 kg), który dopiero w finałowej walce przegrał z Wojciechem Kuźmiakiem z Żar. Swój ubiegłoroczny sukces z mistrzostw Polski powtórzył Hubert Sidoruk (65 kg), zdobywając również tytuł wicemistrza Polski. Wygrał wszystkie walki i dopiero w pojedynku o złoty medal uległ reprezentantowi Koszalina Dominikowi Jaguszowi.

Z brązowym medalem do Chełma wrócił Iwo Borowiec (60 kg), który w decydującym starciu o miejsce na podium pokonał zapaśnika z Pabianic Kamila Budeckiego. Najmłodszy z reprezentantów Chełma Tymoteusz Kańczugowski został sklasyfikowany na 10. miejscu. Warto podkreślić, że województwo lubelskie w punktacji końcowej w zapasach kobiet po raz kolejny zajęło pierwsze miejsce. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here