Młodzież z medalami

Z pięcioma medalami wróciły zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm, które po wakacyjnej przerwie wystartowały w międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek rozgrywanych w Stróży koło Kraśnika.

W rywalizacji uczestniczyły najmłodsze zapaśniczki z czterech województw (podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego). Zawody te były objęte systemem współzawodnictwa sportowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bezkonkurencyjne w swoich kategoriach wagowych były Wiktoria Kamela (SP Wierzbica), Nikola Skórska (SP 1 Chełm) i Oliwia Ożarowska (SP 3 Chełm), które zdobyły kolejne złote medale w tegorocznym sezonie. O jeden stopień niżej na podium ze srebrnym medalem stanęła Monika Dadas (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie). Brązowy krążek wywalczyła Joanna Sawicz (SP Ruda-Huta). Zawodniczki do zawodów przygotowywali trenerzy: Dariusz Kucharski i Mirosław Czwaliński.

Udany start o tej samej randze zawodów zaliczyli również młodzi reprezentanci Cementu-Gryfa, próbując swoich sił w stylu wolnym na matach Lublina. Trenując na co dzień zapasy w stylu klasycznym zdołali wywalczyć dwa medale w tym jeden złoty. Na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Sidoruk (SP Wierzbica).

Brązowy medal do domu przywiózł z kolei Jakub Kaczor (SP Strupin Duży). Zapaśnicy trenują pod okiem olimpijczyków Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba. (r)