Młodzieżowy rajd rowerowy

Młodzieżowa rada miasta Krasnystaw zorganizowała krajoznawczo-turystyczny rajd rowerowy zakończony testem nowo oddanej miejskiej inwestycji, której inicjatorami byli właśnie młodzieżowi rajcy.

Trasa wyprawy na dystansie ok. 30 km przebiegała przez malownicze okolice Krasnegostawu, a oprócz młodzieży wzięli w niej udział również radni seniorskiej rady: Agnieszka Pocińska-Bartnik, Ewa Kwiecień, Kamil Hukiewicz oraz Marcin Wilkołazki. Piątkowa wyprawa przygotowana została przy wsparciu burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Pogoda dopisała, a trasa, choć wymagająca (w dużej części wiodła polnymi i szutrowymi drogami), została pokonana przez wszystkich uczestników wyjazdu bez większego wysiłku.

Zakończeniem rajdu był symboliczny odbiór i test największej dotychczasowej inwestycji zainicjowanej przez krasnostawską młodzieżową radę, czyli miejsca do wypoczynku i integracji przy boiskach na ul. Sikorskiego. Przedsięwzięcie to zostało wpisane w poprzednich latach do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego dzieci i młodzieży, a także otrzymało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Zadanie objęło budowę ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego o pow. 335 mkw., a w tym m.in. ułożenie nawierzchni z kostki brukowej oraz wykonanie elementów małej architektury służących wypoczynkowi, zabawie i integracji (altany z grillem, kontenera szatniowego, ławek, miejsca na ognisko oraz koszy na śmieci i stojaków na rowery).

– Jest to dotychczas największa inwestycja naszej młodzieżowej rady miasta, kosztowała 160 tys. zł – mówi Marcin Wilkołazki, opiekun młodzieżowej rady. Warto dodać, że pomysł na zrealizowanie inwestycji powstał już w 2016 r. na jednym ze spotkań młodej rady. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here