Na Młynarską potrzeba milion

Mieszkańcy ulicy Młynarskiej domagają się pilnej budowy drogi, bo obecna, gruntowa nawierzchnia znajduje się w opłakanym stanie. Po deszczu tworzą się liczne kałuże, które nie pozwalają na przejazd samochodem, ani przejście pieszych. Ich zdaniem, nawierzchnię rozjeżdżają funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy Młynarską dojeżdżają na pobliski parking.

Problemem mieszkańców ul. Młynarskiej zajął się radny Mirosław Czech. Na ostatniej sesji przypomniał, że w październiku 2008 roku na jednym z posiedzeń rady miasta złożył interpelację, w której domagał się utwardzenia nawierzchni. – Minęło 8 lat, a na ul. Młynarskiej nic nie zostało zrobione – akcentował Czech. – Droga przez ten czas uległa dalszej degradacji.
Radny Czech podkreślił, że był na ul. Młynarskiej i na odcinku 120 metrów naliczył ponad 20 kałuż. – Pamiętam, że budowa tej ulicy znalazła się w budżecie na 2009 rok – mówił. – W drugim kwartale 2009 r. władze miasta dokonały zmian w budżecie i zrezygnowały z realizacji tego zadania.

Ulicą Młynarską od pewnego czasu na pobliski parking jeżdżą funkcjonariusze Straży Granicznej pracujący w budynkach NOSG przy Trubakowskiej. Zdaniem mieszkańców, to oni w dużej mierze przyczynili się do zniszczenia nawierzchni. – Ruch na naszej ulicy, mimo że jest ona bardzo wąska, w godzinach porannych i popołudniowych jest wyjątkowo duży. Samochody po deszczach taplają się w kałużach, z kolei w dni słoneczne, nawet gdy jadą wolno, tworzą tumany kurzu – skarży się jeden z mieszkańców.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, twierdzi, że jedynie budowa asfaltowej nawierzchni z krawężnikami rozwiąże problem mieszkańców ulicy Młynarskiej. – Gruntową nawierzchnię w dużej mierze rozjeżdżają samochody pograniczników, bo nie są one wpuszczane na teren Straży Granicznej – mówi Tomasik. – Funkcjonariusze parkują na działce, na którą dojazd prowadzi również od ul. Młynarskiej. Budowa drogi musi być poprzedzona wykonaniem całej infrastruktury podziemnej, z kanalizacją burzową włącznie. Według naszych wstępnych szacunków, inwestycja na Młynarskiej może pochłonąć nawet około miliona złotych. (ptr)