Mniej lotów do Londynu

Ogłoszoną na początku lutego dobrą wiadomość o uruchomieniu od czerwcu nowego połączenia lotniczego ze Świdnika do Kolonii przyćmiła informacja z ubiegłego tygodnia o zmniejszeniu, również od czerwca, przez linie Wizz Air liczby lotów na trasie Świdnik – Londyn.


Węgierska linia Wizz Air w zeszłym tygodniu ogłosiła zmiany w siatce połączeń z Polski. Obejmą one również Port Lotniczy Lublin i niestety będą polegać na zmniejszeniu liczby lotów na trasie Świdnik – Londyn z 9 do 7 tygodniowo.

– Nie jest to nic nadzwyczajnego, tylko normalna zmiana rozkładowa. W ubiegłym roku też była podobna sytuacja. Powodem jest brak w okresie letnim, kiedy pojawia się dodatkowy ruch czarterowy, wolnych slotów dla przewoźnika na lotnisku Luton – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin. – Przewoźnik był zmuszony również zmniejszyć liczbę lotów z Londynu do Pragi, Oslo, czy Stavanger.

Z myślą o niepełnosprawnych

W ubiegły piątek PLL podpisał porozumienie o współpracy z PFRON, dzięki któremu w spółce powstaną dodatkowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, a na lotnisku powstaną kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

– Chcemy, aby Port Lotniczy Lublin był dostępny dla każdego, a podróż odbywała się w komfortowych warunkach bez utrudnień. Obecnie dysponujemy wózkami do przejazdu przez bramkę kontroli dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a także specjalnym pojazdem, który umożliwia transport na pokład samolotu. Podpisane porozumienie ma pomóc wdrożyć kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

W ramach porozumienia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sfinansuje m.in. utworzenie stanowisk pracy, szkolenia pracowników lotniska i zakup wyposażenia podnoszącego jakość obsługi osób niepełnosprawnych. Z kolei PLL udostępni swoją przestrzeń do promocji aktywizacji osób niepełnosprawnych a także ich twórczości stąd do 25 lutego w ogólnodostępnej części terminala, pasażerowie mogą oglądać wystawę prac malarskich i rzeźbiarskich nagrodzonych w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

– Zawarte porozumienie to kolejny krok w stronę lepszej komunikacji i większej dostępności obiektów przestrzeni publicznej dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa oraz odwiedzających region podróżnych z niepełnosprawnościami. Prezentowana w holu wystawa jest dobrym przykładem współpracy, którą od dziś będziemy realizować na wielu płaszczyznach – podkreśla Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON, w przeszłości lubelski poseł PiS i wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here