Moc utalentowanych maluchów

240 dzieci z trzynastu świdnickich przedszkoli zaprezentowało się podczas Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Świat w oczach dziecka”. W tym roku impreza odbyła się już po raz piąty, a jej organizatorem tradycyjnie było miejskie Przedszkole nr 7.


V Przegląd Twórczości Dziecięcej „Świat w oczach dziecka”, zorganizowało miejskie Przedszkole nr 7 w Świdniku. Na scenie kina „Lot” najpierw wystąpili Mali wokaliści, potem dzieci grające na instrumentach, a na koniec tancerze. Nie zabrakło też wystawy prezentującej plastyczne talenty świdnickich przedszkolaków. Po występach jury, w którym zasiedli Aldona Zagdańska i Łukasz Reszka ogłosiło werdykt. „Mistrzami Tańca i Śpiewu” zostały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Świat” w Świdniku, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Sigma i Pi” oraz Przedszkola nr 4 Świdniku. Tytuł „Mistrza Tańca” zdobyły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 5, Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 6. Tytuł „Mistrza Tańca i Obrazu” przyznano reprezentacji Przedszkola nr 2; tytuł „Mistrza Śpiewu i Obrazu” otrzymały oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3, a tytuł „Mistrza Obrazu” dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 4. Tytuł „Mistrzów Tańca i Śpiewu” otrzymało Przedszkole nr 7, „Mistrzów Śpiewu i Tańca” – dzieci z NP „Kubuś Puchatek i przyjaciele” (ul. Wyszyńskiego), „Mistrzów Tańca i Dźwięku” – dzieci z NP „Kubuś Puchatek i przyjaciele” (al. Lotników Polskich), a tytuł „Mistrzów Śpiewu” trafił do reprezentacji Niepublicznego Przedszkola „Tęczowy domek”. Nagrody zostały zakupione z funduszy przekazanych przez Urząd Miasta oraz firmy Remondis, Pegimek i PEC.

Przegląd nie miał formuły konkursu. Każdy z uczestników, który odważył się na występ przed publicznością, otrzymał nagrodę. Imprezę tradycyjnie poprowadził jeden z rodziców, Robert Besztak, a nad jej przebiegiem czuwały nauczycielki z przedszkola nr 7: Anna Grzesiak, Hanna Mączka Del Priori, Magda Kondraciuk, dyrektor Ewa Marchlewska oraz pracownicy MOK-u.

(w)